Učitelé

1. února 2016 v 18:40 | Danielle Delevenger
Učitelé
Dalo by se říct, že to je taková nekonečná kniha. Rozdělila bych to na několik druhů.

- senilní báby/dědkové
- mladí učitelé bez respektu
- externisti
- perfekcionisti
- pohodáři
- tolerantní
-DRAHUNA

Samozdřejmě to beru podle své školy, kde těch exemplářů je fakt hodně, ale tohle jsou takové ty extrémy.

SENILNÍ BÁBY/DĚDKOVÉ

Hned mám na mysli naší majitelku školy. Je to ženská, která má vliv na to jaké ve škole budeš mít postavení. To ona u nás může posadit na společenské dno školy nebo naopak na samotný vrchol. Já to pozoruju na jejích hodinách a známkování. Známkuje podle xichtu a tím, že jí ta škola patří tak jí nikdo na to nic říct nemůže. Pokud dá známku jedna tak, tě má ráda a máš štěstí. Známka 2 znamená nevadíš mi, ale nevyheldávám tě. A známka tři znamená, že tě ráda nemá. A to o hodinách dává velice silně znát. Jinde se říká "Přijdou na tebe čerti." U nás se říká "Přijde na tebe pani Bílá."

MLADÍ BEZ RESPEKTU

Hodina fotografie. Koukáme na vide u kterejch nevíme na co vlastně koukáme. Kolikrát nás pustí po půl hodině domu, nebo nepřijede. Celou dobu nic neděláme a pak po nás chce za pololetí pár fotek něčeho a k tomu názor na nějakou výstavu. Zybtečné hodiny.

EXTERNISTI

Těch díky bohu máme hodně. Jsem za ně ráda. Nejsou tolik nasraný. Něco se naučíš v praxi než jen v teorii. Bejvaj v pohodě není to ten vztah jako učitel X žák. V době školy je to "Dobrý den" ale jakmile se potkáme mimo školu je to "Čau/Ahoj". Takový pohodáři, ale jakmile je něco nasere tak neni radno si s nima zahrávat.

PERFEKCIONISTI

To je tak unavující druh učitelů. Vynakládaj sílu na něco zbytečného, pak jsou nepřijemní, na facku. zpruzelý, choděj si stěžovat, brečej a jakmile nemáme jeden úkol v tu ránu na té škole nemáme co dělat, bez toho úkolu nemůžeme jít k maturitě, jak si to představujeme, jsme strašní lemplové, sereme na to. Mohla bych pokračovat. Před vedením se strašně přetvařuje, když na naší hodinu s ní přijde manažerka školy, aby se přesvědčila o tom jak hrozní jsme, v tu ránu je jak mílius, ale nikdo nevidí jaká to saň doopravdy je. V prdeli je to, že ona řve. Neříkám, že to s náma nemyslí dobře. Naneštěstí já jsem taková ta pasivní část co se týče buzerovnání její osoby na to tam máme jinej allstars team.
Neuvědomuje si to, že jim to dělá dobře. Bohužel..

POHODÁŘI

Tohle se dá napsat krátce. Máš práce na hodinu? Jestli jo, tak si dělej co chceš. Jestli ne, tak máš smůlu. Je to druh, kterej je v poho pokud máš práce, ale jestli ne jsi středem slovního útoku.


TOLERANTNÍ

Pokud nevyrušuješ tak je to OK. Klidně spi, ale nechrápej, jez, ale nic křupavého, zaspi, ale dostav se. Pomůžou ti se vším co je třeba. Při jakém koli ochcání (Když se na to přijde. Z 90% ano)dobrá vůle končí a přichází diktatura.

DRAHUNA

Můj "nejoblíbenější" druh. Je to osoba, která si myslí, že má vystudované rámařství, tak může učit písmo, práci s materiálem, nauku o materiálech, kde se klade důraz na chemii. Materiály má stažené od učitelky co má vystudovanou chemii a když se jí zeptáš na něco co ti nadiktuje a ona to neví jako valnou hromadu toho co učí tak to bere jako buzeraci a jdeš k řediteli. Je to druh, kterej má rád studenty typu hodný dítě, které splní cokoli. Ale na to já jí seru. Ve druhém ročníku mě zkusila vochcat. Ale nene kamarádko, to jsi neměla dělat. Já jí trochu načechrala peří a jakmile se kdykoli nedostavím na hodinu tak jsem lajdák a zatahuju její hodiny. Teď ve čtvrtek ráno první hodinu mi zrušily vlak a já se tam neměla jak dostat na první dvě hodiny jejího předmětu. I když jí holky řekly, že můj vlak byl zrušen tak ona si stejně nemohla odpustit připomínku "Má uzavřenou klasifikaci, tak si myslíže si to může dovolit." Zasmála jsem se její demenci a nějak to neřešila. Mám chuť si jí na další hodině podat, když se bude ptát kde jsem byla do čeho jí je hovno. No už jen její jméno je urážka. Mohla bych o ní napsat knihu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aja Aja | Web | 1. února 2016 v 18:52 | Reagovat

Hnus blog

2 Tori.U Tori.U | Web | 1. února 2016 v 19:08 | Reagovat

To myslíš vážně? Zní to, že vůbec neznáš pojem "respekt k autoritám". To jsi opravdu nikdy neměla nikoho, koho jsi uznávala? Někdy jsou učitelé opravdu na zabití, ale tohle je jen výkřik to prázdna děcka, které se ani nesnaží vidět věci optimisticky.

3 Tess Tess | 1. února 2016 v 22:21 | Reagovat

Asi tě v tom i chápu. U nás si učitelé dělají pravidla jak chtějí. Autoritu nevyžadujjou tak proč my? Kašlou na nás a když se člověk snaží tak to je špatně.. Chápu tě v tomhle :)

4 Danielle Delevenger Danielle Delevenger | 1. února 2016 v 22:38 | Reagovat

[1]: Ok.. Zameť si před svým prahem ju?

[2]: Tenhle pojem znám. Obdivuji pár lidí a k mnoha mám respekt a uznávám je. Nepopisuje to všechny učitele, jsou tam i ti, který autoritu mají a záleží jim na tom jestli odmaturujem což se u ostatních říct nedá. Je to jen setina toho co se tam děje. Jak psala Tess Dělají si svoje pravidla, tvoří svojí hru. Asi to bylo napsáno špatně tím, že jsem tam nezahrnula i ostatní učitele, který si pokoru, obdiv a úctu zasloužej. Náš problém neni to, že s náma učitelé jednají jako s kamarády a řeknou "Něco si dělejte, mě se nic nechce." To už není můj problém. Já a hrst dalších zastám to, aby se k nám chovali jako k jednotlivcům a né jako ke skupině, když jeden kluk začne vytáčet učitelku, což se mu i povede tak je pak hnusná i na ty co si to nezasloužej a nemůžou za to. Je to soukromá škola a učitelé by se takto chovat neměli. Pak ti skazí den jen to, že začne učitlka řvát na celou třídu a nadávat nám, že jsme banda kreténů, že neodmaturujem a podobně. Tak kde to jsem? Nebo když učitel začne pomlouvat žáka, který neni přítomný v hodině. Dělá mu naschvály? Tak kde to jsme? Za tohle chování ještě platíme? Když se to snažím řešit i s vedením tak to jsem pak ještě špatná, když zkouším navrhnout něco co by třeba tu výuku zlepšilo.
Já do prváku na tu školu šla s optimismem jak to bude super a skvělý. Což mě u zkoušek opustilo. Za celý rok oopustilo. Naslibovali nám hory a doly toho jak budem jezdit např. do Anglie, Německa, Rakouska atd.. a skutek utek.. Říkali nám jak se nemáme bát přijít s čímkoli a když přijdeš jsi za toho špatného. Postupem času jsem o ty iluze super školy přišla díky tomu, co se tam děje. Díky bohu tam jsou i učitelé, který ti na tu situaci řeknou názor a nepošlou tě s ním někam. Akceptují to. Je jim o nás. Ta výuka pak taky vypadá jinak. Věř mi snažila jsem se a snažím se nadále hledat světlá místa, ale jde to těžce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama